zespół

IPSAD – Instytut Praktycznego Sadownictwa to jednostka doradcza świadcząca usługi w branży sadowniczej, w zakresie agrotechniki, badań laboratoryjnych, doświadczalnictwa polowego, szkoleń branżowych i systemów certyfikacji jakości.
IPSAD tworzy zespół znanych i cenionych naukowców, specjalistów oraz doradców z zakresu produkcji sadowniczej.
Firma współpracuje również z sadowniczymi ośrodkami doświadczalnymi w wielu krajach Europy oraz nowoczesnymi gospodarstwami sadowniczymi w kraju i zagranicą.
W swoich pracach wykorzystuje nowoczesny sprzęt diagnostyczny, sieć stacji meteorologicznych i zaawansowane urządzenia do badań agrotechnicznych. Wykorzystuje do prac badawczych, jak również udostępnia zainteresowanym producentom, modele rozwoju chorób i szkodników. Programy te znacznie ułatwiają podejmowanie decyzji dotyczącej zwalczania zagrożeń w sadach i na plantacjach.
IPSAD dysponuje również własnym sadem doświadczalnym i laboratorium gdzie wykonywane są analizy biologiczne pobranego z plantacji lub sadu materiału, w tym próbne oceny odporności parcha jabłoni na wybrane fungicydy.
Wykonywane są tu również badania dotyczące oceny biologicznej skuteczności środków ochrony roślin i działania regulatorów wzrostu.
W ramach swojej działalności prowadzone są również szkolenia, lustracje i konsultacje w sadach, pokazy agrotechniczne i wiele innych. Organizujemy zagraniczne wyjazdy szkoleniowe.
Wszystkich zainteresowanych współpracą zapraszamy do bezpośredniego kontaktu lub za pośrednictwem platformy informacyjnej www.sad24.com, na której znaleźć będzie można porady i opinie na temat bieżących zagadnień praktycznych związanych z produkcją sadowniczą.
Będzie można zamówić również badania i analizy biologiczne, umówić spotkanie ze specjalistą, czy wreszcie podzielić się własnymi doświadczeniami.
W każdym przypadku postaramy się znaleźć racjonalne rozwiązanie najtrudniejszych problemów i zagadnień praktycznych.

Maj 2020
P W Ś C P S N
« maj    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031